ђalikarnas | мaƞiƒestǿ Łǿƞcası™

Metin2 Halikarnas Sunucusunun Parlayan Yıldızı

LONCA ÜYELERİMİZ, SİTEYE ÜYELİKLERİNİZİ TAMAMLAYINIZ. LONCADA 2 YADA 3 HESABI OLUP AKTİF OLARAK KULLANANLAR HER KARAKTERE BİR ÜYELİK ALMALARI GEREKMEKTEDİR.
FORUMA İLGİ GÖSTERMENİZ RİCA OLUNUR. HER TÜRLÜ PAYLAŞIMI ANINDA FORUMUMUZDA BULUNAN İLGİLİ KATEGORİDEN YAPABİLİRSİNİZ.

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Ejderha Taşı Simyası Klavuzu

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1 Ejderha Taşı Simyası Klavuzu Bir C.tesi Nis. 27, 2013 11:29 am

Simyacı
 


Simyacı her krallığın ilk köyünde bulunur. Enerji Parçası üretmesinin yanında ejderha taşı simyası yapabilmeniz için size yardım eden npc simyacıdır. Peki ejderha taşı simyası göründüğü kadar karmaşık mıdır? Şimdi bunu aydınlatma vakti.

Ejderha Taşı Simyası yüksek level oyuncuların çarlarını daha fazla güçlendirmeleri için dizayn edilmiş bir sistemdir. 30 level olmuş ve üzeri karakterler de, ejderha taşı parçası görevi aktive olur. Bu süreçten sonra günlük olarak 10 kez verilmek şartıyla simyacıya taş götürülür.
güncelleme: Yeni gelen Ejderha Gözü sistemi: bu sistemi simyacıya gidip aktif ettiğinizde 10 cor draconis dönüşümünü simyacıya gitmeden envanterinizde yapabilirsiniz. ejderha gözünü simyacıya gidip aktif ettikten sonra yerden alacağınız 10 ejderha parçası taşı otomatikman cor draconise dönüşür.
güncelleme: Envanterimizin sağ üst kısmına gelen yeni buton simyacılık penceresine hızlı erişim sağlamaktadır.

Simyacıya her gün 10 kez olmak şartıyla 10 adet Ejderha Taşı Parçası götürdüğünüzde size bir adet Cor Draconis (İşlenmemiş) verir. Görevin günlük max. 10 kez verilmesi 1 günde en fazla 10 Cor Draconis elde edebileceğiniz anlamına gelir. Cor Draconis ara geçiş itemidir. Üzerine tıklandığında size 6 adet işlenmemiş ejder taşından birini verecektir. Bir bakıma tablo şöyledir.

10x Ejderha Taşı Parçası = 1x Cor Draconis

1x Cor Draconis =


 • Ejderha Oniksi
 • Ejderha Elması
 • Ejderha Yakutu
 • Ejderha Yeşimi
 • Ejderha Safiri
 • Ejderha Grenası

taşlarından rasgele 1 tanesi demektir.

Bu taşlar sizin kendi envanterinizde depolanmazlar. Ejderha Taşı Parçası görevini bir kez yapan karakterler "o" tuşuna bastıkları zaman ejderha simyası paneline ulaşacaklardır. Panelin görünümü şu şekildedir:


Taşlarınız ise simyacı çemberinin hemen altında bulunan envanterlerde saklanır:Şimdi bu taşları biraz tanıyalım:
Ejderha Elması: Zeka bonusu verir seviyesi arttırılmış ve güçlendirilmiş halinde ise Buza karşı dayanıklılık bonusu vermektedir. Cor Draconisten çıkmış ilk hali şu şekildedir:

Ejderha Yakutu: Güç bonusu verir seviyesi arttırılmış ve güçlendirilmiş halinde ise Ateşe karşı dayanıklılık bonusu vermektedir. Cor Draconisten çıkmış ilk hali şu şekildedir:

Ejderha Yeşimi:  Max.SP bonusu verir seviyesi arttırılmış ve güçlendirilmiş halinde ise Rüzgara karşı dayanıklılık bonusu vermektedir. Cor Draconisten çıkmış ilk hali şu şekildedir:

Ejderha Safiri: Çeviklik bonusu verir seviyesi arttırılmış ve güçlendirilmiş halinde ise Toprak Direnci bonusu vermektedir. Cor Draconisten çıkmış ilk hali şu şekildedir:

Ejderha Grenası: Max.HP bonusu verir seviyesi arttırılmış ve güçlendirilmiş halinde ise Şimşeğe karşı dayanıklılık bonusu vermektedir. Cor Draconisten çıkmış ilk hali şu şekildedir:

Ejderha Oniksi: Canlılık bonusu verir seviyesi arttırılmış ve güçlendirilmiş halinde ise Karanlık Direnci bonusu vermektedir. Cor Draconisten çıkmış ilk hali şu şekildedir:


Bahsi geçen ek özelliklerin ne anlama geldiği:


 • Buza karşı dayanıklılık: Buz canavarları(Sürgün mağarası ve Sohan Dağındakiler),Karanlık Ejderha Kayasında bulunan canavarlar.
 • Ateşe karşı dayanıklılık: Ateş canavarları(Doyyumhwan da bulunanlar)
 • Rüzgara karşı dayanıklılık: Karanlık tapınaktaki tüm canavarlar ve Karanlık Ejderha Kayasında bulunan canavarlar.
 • Toprak Direnci: Golemler,Kızıl Orman,Hayalet Orman ve Karanlık Ejderha Kayasında bulunan canavarlar.
 • Şimşeğe Karşı Dayanıklılık: Setaou sınıfı canavarlar,Yılan Vadisindeki devler ve Karanlık Ejderha Kayasında bulunan canavarlar.
 • Karanlık Direnci: Şeytan Kulesi ve Şeytan Katakombunda bulunan tüm canavarlar.Peki bu taşları elde edince ne olacak. Bu 6 ejder taşı türünden 1er tane 2şer tane yada 3er tane simyacı envanterinizde bulunması bir işinize yaramaz. Ciddi anlamda her taştan en az 30ar tane gerektiğini bir noktada belirtmek isterim. Nedeni ise taşların işlenmemiş hallerinin sadece +1 statü (güç,canlılık,çeviklik, zeka) içermesidir ve bu haliyle  bir işe yaramayacağıdır. Taşları 3 ayrı kategori üzerinden geliştirebiliriz ve bu gelişmeleri yapabilmemiz için aynı taş türünden 1den fazla gerekmektedir. Gelişim olarak bahsi geçen mevzu taşlara + basmak gibi algılanabilir çünkü taş geliştirme işlemlerininde başarısız sonuçlanabilme durumu söz konusudur.

Taşları geliştirmek yukarıda da bahsettiğim gibi 3 şekilde olur. Taşın "Sınıfını" , "Saflığını" ve "Seviyesini" yükseltebilirsiniz. Bu işlemlere başlayabilmek için Simyacıya gidip Ejderha Taşlarını Arındırma butonunu seçmeniz gerekir.

Sınıf Yükseltmek:
1 Taşın seviyesini yükseltmek için 1'den fazla aynı tür ejderha taşına ihtiyaç vardır. İşlenmemiş taşlarda 1 taşa sınıf atlatmak için aynı tür taştan 15 tane gerekmektedir. Ayrıca yükseltme parası 30.000 yang simyacı tarafından alınır. Geliştirme başarısız olabilir. Başarısız olması durumunda aynı taş türünden 1 tane alırsınız. Daha üst kademelerdeki taşlara sınıf atlatmak için 15ten daha az taş istemektedir ve her sınıfta gereken taş sayısı azalmaktadır.
Bilinen 5 adet sınıf vardır: İşlenmemiş, Yontulmuş, Ender, Antika, EfsaneviSaflık Yükseltmek:
İşlenmemiş, yontulmuş, ender, antika yada efsanevi hangi sınıftan taş olursa olsun saflık yükseltilmesine ihtiyaç duyar. Bir taştan tam verim alabilmek için sınıfı kadar saflığıda artırılmalıdır. Bilinen 5 adet saflık vardır. (Kesin Bilgi) Mat, Parlak (İngilizce Çeviri) Kusursuz, Görkemli, Mükemmel şeklindedir. mat taşlarda 1 taşa üst kademe saflık kazandırmak için aynı taştan 4 tane istemektedir. Parlak taşlarda 1 taşa üst kademe saflık kazandırmak için aynı taştan 3 tane istemektedir ve bu oran 2-1 şeklinde azalarak devam etmektedir. Basma işlemi başarısız olabilir başarısız olması durumunda aynı taş türünden 1 tane alırsınız.Simyacı bu işlem için 30.000 yang basma parası alır.Seviye Yükseltmek:
Öncelikli olarak seviye yükseltmek için simyacılık dışı bir iteme ihtiyaç vardır:
Yeşil Ejderha Fasulyesi
Mavi Ejderha Fasulyesi
Pembe Ejderha Fasulyesi

Yeşil Ejderha Fasulyesi Nesne Markette satılmasının yanında metin taşlarının herhangi birinden de düşecek droba sahiptir. Diğer fasulye türleri metinlerden düşmezler. Sadece özel günlerde nesne markette satışa sunmak için hazırlanmıştır.
Seviye geliştirmek için bir adet fasulye ve 1 adet ejderha taşı istemektedir. Taş herhangi bir sınıfa yada herhangi bir saflık derecesine sahip olabilir. Bu işlem için simyacı 10.000 yang alır. Geliştirme başarısız olabilir. Başarısız olma durumunda 1 adet ejderha taşı parçası kazanırsınız. Bir ejderha taşının alabileceği max. seviye +6 dır. Ama durum biraz daha karmaşık bir statüye sahip; şöyleki:
İşlenmemiş Mat bir taş en fazla +2 oluyorken; işlenmemiş mükemmel bir taş en fazla +4 olur ama antika mükemmel bir taş +5e kadar yükselebilirken efsanevi mükemmel bir taş +6ya kadar yükselir. Taşın sınıf ve saflık açısından ne kadar gelişmiş olduğu alabileceği max. seviyeyi etkiler.Ejderha Taşları'nın Görünümünden Örnekler:

Bir taşın sınıfını belirleyen husus dış kısmındaki kaplamadır. Dış kaplamanın görüntüsü sınıfı arttıkça güzelleşir. Taşın kendi şekli ise saflığının ne kadar ilerlediğini gösterir. Son seviye saflığa ulaşmış taşın artık iyice büyüdüğünü görebiliriz. Seviye artırmak taşın görüntüsünü değiştirmez.

Ejderha Taşlarının Aktivasyonu:


Öncelikle üst resimde kutu içine aldığım 2 butonun ne işe yaradığını henüz bilmiyorum. Ejderha taşlarını aktive etmeden önce seçilen ejder taşına karşılık gelen renk yuvasına yerleştirilmesi gerekir. Bir taş %100 başarıyla yuvaya yerleştirilir. Kutulara yerleştirilen taşlar etkinleştir butonuna basılarak aktive edildiğinde oyun pencerenizin sol üstünde ibaresi belirir ve taşınızın süresi geri saymaya başlar. Bu ibare ejderha taşının üzerinde yazan bonusların karakterinize eklendiğini gösterir. Bilmiyorum dediğim butonlarla ilgili şu an tek bildiğim taşları etkinleştirdiğinizde bunlardan birinin seçilmesi gerektiği ve ikisinin aynı anda seçilemeyeceğidir.

Ejderha Taşı Çıkarma ve Bir Taşın Süresini Uzatma:
Bir Ejderha Taşı simyacı çemberine yerleştirildikten sonra çıkarılabilir. Bir taşı çembere kırılmadan %100 başarıyla takabilirsiniz ama çıkarmak istediğinizde kırılma oranı yüksektir. Taşı daha yüksek başarı şansıyla çıkarmak için Ejderha Kerpeteni kullanmanızı öneririm. Market fiyatı 100.000 yangtır.

ve son aşamayı anlatırken malesef ki belirtmeliyim bu taşlar sürelidir ve kullanılmaya başlandığı andan itibaren geri sayıma başlarlar. Ama taşların süresini uzatmanında yolları vardır. Sürenin Kerpeteni bir taşın süresini uzatmak için kullanılır. Simyacı market fiyatı 1.000.000 yangtır. Bu kerpeten zaman iksiri yapmak için kullanılır. Bu işlem başarısız olabilir. Bilinen üç adet iksir vardır.


 • Zaman İksiri (k)
 • Zaman İksiri (O)
 • Zaman İksiri (B)YAKINDA: Hangi sınıfta ki hangi saflık derecesine sahip taş kaçıncı seviyede ne gibi bonuslar verir. Hazırlık aşamasındaki şablon yakında sizlerle...


________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ _____
Ölümden niye korkacağım ki?
Ben varken, o yoktur,
O gelincede ben olmayacağım.


Michel Eyquem de Montaigne

Kullanıcı profilini gör http://manifestoloncasi.2morpg.com

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz